KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15275297
*
nr 1527 5297
Kjell Leander Engström
(1914-1979), Sverige
Oljemålning, "Abisko". Signerad, daterad -46. Olja på pannå, 36x44 cm, yttermått inklusive ram: 53x61 cm
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 mars 2023
kl 20:40:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/3 20:35:50
1
Vinnande bud
13/3 20:37:19
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Kjell Leander Engström
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Läs mer om Kjell Leander Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52
*
Kjell Leander Engström
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Läs mer om Kjell Leander Engström
nr 1527 5297
Kjell Leander Engström
(1914-1979), Sverige
Oljemålning, "Abisko". Signerad, daterad -46. Olja på pannå, 36x44 cm, yttermått inklusive ram: 53x61 cm
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 mars 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/3 20:35:50 | 1 | Vinnande bud |
13/3 20:37:19 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Kjell Leander Engström
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Kjell Leander Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52